Jakie lampy wybrać

Spośród szeregu rozmaitych rodzajów lamp, jakie stanowią wręcz standard w zakresie wyposażenia każdego jednego domu czy też mieszkania należy wyszczególnić między innymi lampy sufitowe. Są one charakterystycznymi żyrandolami, jakie są klasycznymi modelami lamp. Mogą być płaskie, zupełnie nie rzucające się w oczy, wręcz przylegające do sufitu i mające przede wszystkim rzucać jasność światła a nie tyle ozdabiać.

W tym zakresie można mówić o żyrandolach kuchennych, bowiem one są bardzo płaskie i praktyczne w zastosowaniu, dostępne w rozlicznych wariantach aranżacyjnych. Na tym rzecz jasna żyrandoli standardowych nie koniec. Warto także wspomnieć o zwisających lampach, jakie są nowoczesnymi odmianami, ale też klasycznymi – w zależności od tego, jaki mamy design całego mieszkania czy też domu. Zupełnie inne będą lampy sufitowe do pomieszczenia kuchennego, salonu czy też gabinetu bądź łazienki.

Warto zatem dobierać lampy pod względem nie tylko ich stylu czy estetyki, ale również i ich użyteczności i przeznaczenia. Innym typem lamp są kinkiety. Są one konstruowane w taki sposób, aby były łatwe do zawieszenia na ścianach. Ponadto warto też wspomnieć o lampach podłogowych, które przede wszystkim są bardzo efektowne. Odznaczają się dekoracyjnością. Świetnie sprawdzają się obok fotela a także mogą być dodatkowym światłem w salonie – kiedy oglądamy telewizję czy też czytamy książkę siedząc wieczorami przy zapalonym kominku.

Jeszcze co innego to natomiast lampy biurkowe. Te z kolei odznaczają się klasycznością i nowoczesnością designu, a to pociąga za sobą odpowiednią stawkę cenową. Te oryginalniejsze z pewnością wychodzą drożej, ale są takim dodatkiem, który potrafi znacząco zmienić wystrój wnętrza. Dodatkowo warto mieć na względzie fakt, że lampy burkowe są niezbędne zwłaszcza w standardowych gabinetach, lecz też w pokojach młodzieżowych i dziecięcych, na przykład gdzie młodzież pracuje przy stoliku czy odrabia lekcje przy biurku.

Lampy łazienkowe to z kolei następna kategoria lamp. Warto je wyszczególnić chociażby ze względu na ich różnorodność. Wydziela się w tej materii naprawdę mocno zróżnicowane elementy – od kinkietów przez plafony – ścienne czy też sufitowe, to już kwestia naszego gustu. W zależności od tego, jaki typ lampy łazienkowej wybierzemy, mowa o stosownych klasach szczelności. Wydziela się odpowiednie oznaczenia tychże dodatków na przykład symbole IP, który określa współczynnik ochrony. Po symbolice IP znajduje się ciąg cyfr, które oznaczają konkretnie – pierwsza cyfra ochronę przed przenikaniem ciał stałych, druga to ochrona przed wnikaniem cieczy.